Neuron Talk: Geopolitika na kritickém bodě

Proč současná geopolitická situace připomíná stav před 100 lety? Kde nalézt novodobého Churchilla? Co může udělat každý z nás, abychom i nadále žili ve svobodě?
Jak by měla zareagovat společnost, armáda a ekonomika?

Pusťte si ze záznamu Neuron Online Talk - exkluzivní online diskuzi,
která spojila špičkové odborníky z různých oborů i profesí.

Co v rámci Neuron Online Talku zaznělo? Pusťte si jednotlivé kapitoly

Historik Petr Koura. Diplomat Petr Kolář. Voják Otakar Foltýn. Byznysmen Dalibor Dědek. Sociální psycholožka Sylvie Graf. Souvislosti. Mocenské vztahy. Vojenské konflikty. Zdroje a válečná ekonomika. Různé pohledy na současnou geopolitickou situaci a bezpečnostní rizika spojená s mocenskými konflikty, které se přibližují k našim hranicím. Zjistěte, proč je geopolitika v krizi a proč svět kolem nás vře a co může každý z nás udělat pro to, abychom uchovali hodnoty západní demokracie a nadále žili ve svobodě. 

Řečníci live streamu

  • Petr Koura, historik - specialista na české politické a kulturní dějiny 20. století, dějiny protektorátu Čechy a Morava, vzpomínkovou kulturu a filmy s historickou tematikou. Laureát Ceny Neuron.
  • Sylvie Graf, psycholožka - zkoumá, jak snižovat napětí mezi znepřátelenými skupinami a hledat porozumění ve společnostech, které projdou konfliktem. Laureátka Ceny Neuron.
  • Petr Kolář - poradce prezidenta republiky, bývalý diplomat v USA a Rusku
  • Dalibor Dědek - podnikatel a mecenáš Nadace Neuron
  • Otakar Foltýn - Vojenská kancelář prezidenta republiky, důstojník Armády ČR

Diskuzi, která se uskutečnila 28. 2. 2024, moderovali Miroslav Bárta, egyptolog, archeolog a historik, člen Expediční Rady Nadace Neuron. A Monika Vondráková, spoluzakladatelka a ředitelka Nadace Neuron.

Zleva: Miroslav Bárta, Monika Vondráková, Petr Kolář, Sylvie Graf, Otakar Foltýn a Petr Koura. Dalibor Dědek, další z řečníků Neuron Online Talku, na fotce není, do diskuze vstupoval online.

Sledujte naše neuronové sociální sítě