NEURON JUNIOR

Představujeme krásu vědy nejmenším, inspirujeme nadějné studenty k vědecké kariéře. Ve spolupráci s vysokými školami a světovými vědeckými institucemi studenty propojujeme s nejlepšími vědci a nabízíme jim zahraniční stáže. Dlouhodobě podporujeme organizace, které pomáhají studentům v jejich prvních vědeckých příležitostech.


AKTUALITY NEURON JUNIOR

Nadace Neuron podpořila Fyziklání 2024

Nadace Neuron podpořila Fyziklání 2024

Žárovky: Inspirativní setkání o vědě a inovacích s mladými talenty

Žárovky: Inspirativní setkání o vědě a inovacích s mladými talenty

„Byla to výzva, bylo to úžasné,“ zaznělo na setkání stážistů s izraelskou velvyslankyní v Praze

„Byla to výzva, bylo to úžasné,“ zaznělo na setkání stážistů s izraelskou velvyslankyní v Praze

Velvyslankyně státu Izrael v Praze Anna Azari se setkala se stážisty a stážistkami z prvního ročníku stipendijního programu Neuron & IOCB Tech Internship in Israel. Studenti se během dvouměsíčních stáží v Izraeli věnovali svému výzkumu, poznávali tamní vědecký ekosystém se zaměřením na komercionalizaci a transfer, ale i život mimo univerzitu. Zkušenosti pak sdíleli v rámci setkání, které se uskutečnilo v Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR.

PODPORUJEME TALENTOVANÉ DĚTI A STUDENTY

Neuron & IOCB Tech Internships in Israel

Neuron & IOCB Tech Internships in Israel jsou programem studijních stáží, které vysokoškolákům dovolují poznat vědu v Izraeli se zaměřením na aplikaci, komercializaci a transfer a jejich přenesenído české vědy. Aktuální program pro rok 2023 je uzavřen, připravujeme stáže na rok 2024. Více informací najdete na této stránce

Mladí čeští vědci míří do Izraele díky novému projektu vědeckých stáží

Roste zájem o vědecký transfer, vysokoškoláci ho budou zkoumat v Izraeli

Juniorská vědecká konference

Neuron je partnerem Juniorské vědecké konference, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy. Hlavním cílem soutěžní akce pro děti ve věku 10 až 19 let je zprostředkovat jedinečné zážitky z vědeckého prostředí a motivovat je tak k dalšímu studiu přírodovědných a technických oborů. A setkat se s opravdovými vědci, kteří jim mohou pomoci se získáváním zkušeností v další vědecké činnosti.

2023: 12. ročník Juniorské vědecké konference

2022: 11. ročník Juniorské vědecké konference

2021: 10. ročník Juniorské vědecké konference 

FYKOS

FYKOS představuje možnost si zajímavým způsobem rozšířit chápání fyziky a proniknout do dalších, dosud nepoznaných, oblastí této vědy. FYzikální KOrespondenční Seminář organizují studenti a zaměstnanci Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy již přes čtvrt století. Nadace Neuron je generálním partnerem FYKOS, podporuje jeho soutěž Fyziklání a další vzdělávací aktivity. 

Nadace Neuron podpořila Fyziklání 2024

Neuron podpořil podzimní soustředění Fykos

NF Neuron podpořil soutěž Fyziklání 2023

Podpořili jsme studentské Fyziklání 2022

Individuální podpora studentských stáží

Podpořili jsme Matyáše Boháčka, studenta Gymnázia Jana Keplera, na jeho letní stáži v USA. Na Artificial Intelligence Research na Kalifornské univerzitě v Berkeley se u prof. Hany Farida věnoval detekování deep fakes videí a analýze generativních modelů. Během jeho pobytu vznikl článek pro prestižní magazín PNAS Protecting world leaders against deep fakes using facial, gestural, and vocal mannerisms.

Mikolov & Boháček: O umělé inteligenci a stáži v Berkeley

Mikolov & Boháček: O budoucnosti neuronových sítí a vyhledávání

SPLNĚNÉ VĚDECKÉ SNY

Neuron splnil v minulosti sny čtyřem dětem. Jeden z mladých nadšenců do astrofyziky si například splnil sen návštěvou CERNu, jeden mladý vědátor pak zažil stáž na špičkovém vědeckém pracovišti ÚOCHB a další nadšenec do astronomie se pak podíval do planetária v Hamburku.

Všichni ale získali zkušenost, která je posunula v jejich začínající vědecké kariéře mnohem dále. 

Daniel Svoboda

David Dvorský