Zahradní setkání 2023

Excelentní vědci, mecenáši vědy a podporovatelé Neuronu byli hosty letního neformálního setkání. Děkujeme všem, kteří přijali naše podvečerní pozvání do Vratislavské zahrady. 

Večer zahájila předsedkyně správní rady Monika Vondráková, která připomněla letošní aktivity Neuronu - aktuálně pracujeme na slavnostním předávání Cen Neuron, připravili jsme stáže pro české studenty v Izraeli, pravidelně pořádáme diskuzní setkání k aktuálním tématům - a zároveň představila nové plány. 

„Chceme vybudovat trvalou podporu pro českou vědu, která nám umožní pořádat Ceny Neuron, Neuron Cluby i Expedice Neuron s trvalým závazkem našich mecenášů,“ řekla hostům Monika Vondráková. Svůj zájem o dlouhodobou spolupráci během zahradního setkání současní mecenáši potvrdili.

„V nouzi dá ti radu každý dobrý přítel, ale málokterý dá ti mouky pytel,“ připomněl mecenáš Libor Winkler epigram Karla Havlíčka Borovského s tím, že kontinuita je pro Neuron důležitá a on ji podporuje. „Spojil jsem svůj profesní život s chytrými lidmi a cítil jsem povinnost se k nim v Neuronu přidat,“ řekl na závěr za všechny mecenáš Ondřej Bartoš. 

Zahradní setkání NF Neuron se uskutečnilo 21. června 2022 ve Vratislavské zahradě díky partnerství se společností Accredio. Letní večer doplnily nápoje z vinařství Obelisk a Gurdau. Děkujeme za občerstvení od BB Box a 360pizza a za květinovou výzdobu od společnosti Kytky od Pepy. 

Sledujte naše neuronové sociální sítě