Monika Vondráková v podcastu Jobs-cast

O práci v byznysu i neziskovém sektoru, o odvaze i efektivitě, o úspěchu ve filantropii. Monika Vondráková, předsedkyně správní rady NF Neuron, shrnula svoji profesní dráhu v novém díle podcastu Jobs-cast. „Razím heslo, že je důležité se nebát a zkoušet nové věci, být odvážný. Přemýšlet vždy o krok napřed, možná i více,“ říká v rozhovoru s Milanem Fořtem.

Monika Vondráková během 45 minut připomíná historii Nadačního fondu Neuron, ke kterému se od začátku staví s bynysovým mindsetem. Jak říká, důležité je vybudovat silnou marketingovou značku. „Vždy se musí stavět na hodnotách. Liší se jen produkt a cílová skupina – tu je potřeba znát, napojit se na ni a dát jí to, co potřebuje,“ vysvětluje.

Zároveň dodává, že práce pro neziskovou organizaci je v mnohém náročnější, než práce pro korporát:  „Pomáhat z korporace je jednodušší, protože ta generuje zisk a má dostatek financí. Jenže neziskový sektor prostředky spotřebovává a nemá jich nazbyt. Proto je nutné vše dělat co nejefektivněji a jeden člověk musí obsáhnout daleko více aktivit, což je náročné,“ zdůrazňuje Monika Vondráková.

A to se v Nadačním fondu Neuron daří. Už dvanáct let zvyšuje prestiž vědců a vědkyň v Česku, popularizuje výsledky jejich práce a rozvíjí moderní mecenášství pod vedením Moniky Vondrákové, která fond založila a od začátku ho vede.   

Sledujte naše neuronové sociální sítě