Sledujte on-line: Ceny Neuron 2021 předáme už 28. září

Tři laureáti za celoživotní přínos vědě a sedm mladých nadějných vědců. Nová Cena Neuron za mimořádné propojení vědy a byznysu. Takové bude letošní vyhlášení prestižních vědeckých ocenění. A vy můžete být u toho! Sledujte předávání Cen Neuron v úterý 28. září od 19 hodin na této stránce. 

"Ceny Neuron jsou každý rok oslavou výjimečných talentů české vědy. Představíme vám osobnosti, které svým bádáním posouvají hranice a mají odvahu měnit budoucnost," říká Monika Vondráková, předsedkyně správní rady NF Neuron. 

Letošní Ceny předáme v Panteonu Národního muzea, kde se setkají špičky české vědy a byznysu, aby vzdali poctu novým laureátům. Budou mezi nimi řešitelé zásadních matematických problémů, fyzici a chemici s přesahem do umělé inteligence nebo lékaři, kteří pracují na vymýcení civilizačních chorob. Moderátorem večera bude Karel Kovář, Kovy.

Největší počet ocenění a nová cena za transfer

„Loni jsme udělili Mimořádné Ceny Neuron vědcům, kteří bojují proti pandemiím, letos se do budoucnosti díváme znovu s nadějí a vracíme plný počet Cen a některé přidáváme,“ vysvětluje Monika Vondráková. Nadační fond Neuron totiž předá největší počet ocenění za dvanáct let své existence. 

Novinkou je Cena Neuron za mimořádné propojení vědy a byznysu, kterou získá mimořádný akademický spin-off. „Jedním z poslání Nadačního fondu Neuron je spolupráce vědy a byznysu, proto je nové ocenění dalším krokem v našem dlouhodobém úsilí. Chceme, aby se tyto dva světy staly přirozenými partnery, protože věříme, že vědecké poznání je motorem úspěšné společnosti. Příběhy nových laureátů jsou pro mě velkou nadějí,“ dodává Monika Vondráková k blížícímu se galavečeru Cen Neuron 2021. 

Sledujte naše neuronové sociální sítě