Poslechněte si podcast s Tomášem Mikolovem

Laureát Ceny Neuron za významný vědecký objev 2018 - computer science byl hostem podcastu Brain We Are, ve kterém došlo na umělou inteligenci, evoluční algoritmy i překladač Google.

Nadační fond Neuron zahájil spolupráci s podcastem Brain We Are, jehož cílem je představit nejzajímavější jména současné české vědy a problémy, které řeší. Jako první zástupce laureátů Ceny Neuron přišel do studia ing. Tomáš Mikolov, PhD., odborník na umělou inteligenci a modely jazyka. 

To jsou také témata, kterým se věnuje osmdesáti minutové setkání v podcastu Brain We Are: jak fungují neuronové sítě a jak je můžeme využít pro strojové učení, jaká byla cesta Tomáše Mikolova do Silicon Valley, Google a zpátky na ČVUT a jaký benefit i nebezpečí představuje umělá inteligence. 

Tomáš Mikolov má pracovní zkušenosti s technologickými firmami jako Microsoft, Google nebo Facebook. Největší hráče zaujal svým programem Word2Vec, kterým zlepšil výkonnost překladačů až deset tisíckrát. Jeho publikace Distributed Representations of Words and Phrases and their Compositionality patří k základům oboru a je hojně citovaná Tomášovými následovníky. V současné době špičkový vědec staví vlastní tým při ústavu informatiky, robotiky a kybernetiky CIIRC, kde se věnuje studiu komplexních systémů a evolučních algoritmů v rámci umělé inteligence.

Sledujte naše neuronové sociální sítě