Registrujte se na debatu Umělá inteligence a my

Nadační fond Neuron, Aspen Institute CE a Opero vás zvou na debatu z cyklu Společnost 4.0, který se zabývá klíčovými otázkami moderní doby. Akce se koná ve čtvrtek 11. května 2023 od 18:30 v Opero, Salvátorská 8, Praha 1. Vstupné je zdarma, registrujte se prosím zde

Termín umělá inteligence již dávno není jen předmětem diskuse a výzkumu odborníků. Společností hýbou otázky kolem již konkrétních nástrojů, které firmy zavádějí do svých procesů, a její využití se stává součástí řešení pro běžné uživatele, včetně chatGPT. Možnosti a výsledky technologie postavené na strojovém učení a neuronových sítích exponenciálně rostou. Společně s tím roste i společenská debata, jakým způsobem masivní využití umělé inteligence ovlivní zavedená pravidla a způsoby života. Zejména pokud se aktuálně zdá, že je umělá inteligence schopna člověka zdatně napodobit či překonat v doménách, které jsme považovali za veskrze lidské – syntéze informací, či kreativitě.

Kterých oborů lidské činnosti se využití umělé inteligence nejvíce dotkne a jak? Jakým způsobem se změní způsob získávání a vyžití informací? Podpoří umělá inteligence naši schopnost kritického myšlení, nebo naopak? Posílí lidskou kreativitu, nebo ji nahradí? Bude dobrým sluhou, nebo pánem?  

Další díl série Společnost 4.0 si klade za cíl zodpovědět na tyto otázky a zorientovat se v živé společenské debatě o dopadech další technologické revoluce.

Během večera budou diskutovat:

Miroslav Bárta (egyptolog, člen expediční rady NF Neuron)

Alžběta Krausová (expertka na právo AI, Ústav státu a práva AV ČR)

Tomáš Mikolov (expert na AI, laureát Ceny Neuron)

Václav Moravec (Středoevropská observatoř digitálních médií FSV UK)

Jan Romportl (expert na AI)

Michael Šebek (profesor robotiky na ČVUT)

Za podporu akce děkujeme partnerům, kterými jsou T-Mobile a ABRA Software.

Sledujte naše neuronové sociální sítě