Volvo Car Czech Republic s.r.o.

Skupina Volvo Car Group je celosvětově renomovaným výrobcem prémiových automobilů. Generálním importérem pro Českou republiku je společnost Volvo Car Czech Republic, s. r. o. Letošek se nese ve znamení celosvětově nepřetržitě rostoucích prodejů a na českém trhu jde dokonce o rok zcela nejúspěšnějším v celé historii značky. Na stoupající oblibě mají největší podíl cenami ověnčené modely SUV.

Vozy Volvo jsou proslulé bezpečností, kvalitou a spolehlivostí. Vývoj automobilky směřuje k naplnění tzv. Vize 2020, kdy s tímto rokem nemá v žádném jejím novém automobilu dojít k fatální nehodě ani závažnému zranění. 

Propojení vizuálního dědictví značky s moderním severským designem utváří nezaměnitelnou estetiku modelů Volvo, typickou čistými liniemi a zaměřením na detail. Velký důraz je rovněž kladen na vývoj alternativních pohonných technologií včetně plně elektrifikovaných vozidel. Ta by měla už v roce 2025 tvořit polovinu produkce značky.

Budoucnost probíhající revoluce v automobilovém průmyslu pak Volvo spatřuje nejen ve využívání autonomních vozidel a ve vzájemné komunikaci mezi automobily a dalšími subjekty provozu, ale i ve spolupráci mezi výrobci automobilů, veřejnou správou a klienty. A rovněž ve zcela nových způsobech mobility a souvisejících služeb.

Vzhledem ke svému postavení v rámci automobilového vývoje se Volvo rovněž cítí být povinováno hledat fungující řešení v oblasti udržitelnosti, ochrany a výzkumu životního prostředí.

www.volvocars.cz