Kitl

Kitl jsou sirupy, medicinální vína a medovina z Jizerských hor. Jsou vyráběné s láskou a poctivostí, a samozřejmě z nejlepších surovin tak, aby byly zdraví prospěšné, chuťově vynikající a aby lidem skutečně pomáhaly.

Medicinální sirupy a vína se dříve běžně užívaly k léčení. Postupem času je ale vytlačila syntetická chemie, s čímž se nehodlala smířit skupina nadšenců z Jablonce nad Nisou, a tak vznikla společnost Kitl.

Název Kitl odkazuje k slavnému lékaři a léčiteli Kittelovi, který pocházel z pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Právě tento slavný ranhojič z 18. století se stal firmě léčitelskou i duchovní inspirací – ostatně dříve se v Čechách o nevyléčitelně nemocných říkalo: „Tomu ani Kittel nepomůže.“ 

A my jsme moc rádi, že jsme si na vynikajících hustých sirupech, vyráběných podle tradičních domácích předpisů, pochutnali i na naší tradiční zahradní slavnosti, na které se každý rok potkáváme s našimi mecenáši, laureáty Cen Neuron, nositeli Impulsů, Expedičníky, vědeckou i správní radou, a všemi přáteli, kteří nám pomáhají realizovat naše aktivity. Děkujeme za podporu.