Mecenáš

Jakub Havrlant

„U českých vědců a vědkyň vidím potenciál prosadit se ve světě, proto jsem se rozhodl pro podporu Nadace Neuron.“

 Jakub Havrlant

Jakub Havrlant (*1984) je zakladatel, CEO a jediný akcionář skupiny Rockaway Capital, kterou založil v roce 2013 s vizí vybudovat z Česka globální investiční skupinu. Právě potenciál vykročit za hranice Česka a prosadit se ve světě vidí i u českých vědců a vědkyň, a proto se rozhodl pro podporu Nadačního fondu Neuron.

Předtím jako angel investor podporoval startupy v Česku (např. Brand Embassy, dnes přední platforma pro péči o zákazníky, která spolupracuje například s Apple), v Brazílii (např. fintech startup Creditas, který při exitu v roce 2017 zvýšil hodnotu podílu téměř 10x), nebo v USA (např. ProductBoard, do kterého v roce 2018 investovala i skupina Kleiner Perkins Caufield & Byers, podepsaná pod úspěchy Amazonu, Googlu, a dalších globálních firem). 

Ve stejné době (2010-2013) působil jako CEO pro oblast Česka, Slovenska a pobaltských států v e-commerce skupině Allegro (patřící do Naspers, které má akcie i ve Facebooku). Do ní se dostal poté, co jí prodal svůj vlastní real estate startup Bezrealitky.cz, který jako první startup na našem území využíval technologii Google Maps. 

Ještě před třicítkou tak měl za sebou úspěšný exit i roli CEO v nadnárodní e-commerce skupině a portfolio investic do globálních startupů. Dnes se prostřednictvím Rockaway Capital snaží dát termínu "internetový byznys” širší význam – jednoduše vybudovat silné společnosti s využitím digitálních technologií. Za rok 2019 dosáhly firmy pod správou Rockaway agregovaných tržeb přes 2.5 miliardy eur, přičemž zaměstnávají více než 5000 lidí v 17 evropských státech.

Jakub Havrlant podpořil úspěšnou Expedici Neuron Za ztraceným mayským městem.

Jakub Havrlant v médiích: