Zveme vás na konferenci o propojování vědy v Česku a zahraničí

Přijďte a setkejte se s kolegy a kolegyněmi, kteří mají podobné profesní zkušenosti a možná řeší stejné výzvy jako vy. Získejte inspiraci nebo sami sdílejte svůj příběh. Čeká vás odpoledne plné přednášek, diskuzí a propojování. Nadační fond Neuron je partnerem akce, která se letošní rok zaměří na propojování vědy v České republice a zahraničí. 

Letošní ročník již tradiční Konference pod stromeček bude věnován tématu propojování vědy v Česku a zahraničí. Diskutovat budeme „naživo“, ale také online, aby se mohli účastnit i czexpati, kteří zůstávají na Vánoce v zahraničí. Registrace k offline účasti je otevřena do 12. prosince či do naplnění kapacity, tak neváhejte!

Ústředním tématem letošní konference je propojování vědy v Česku a zahraničí. Na co se těšit?  

Program zahájí keynote přednáška Jiřího Zavadila, který ve Francii studuje vliv životního prostředí a životního stylu na vznik rakoviny, ale dlouhodobě spolupracuje s ČR. 

Druhou keynote řečnicí bude Kateřina Čapková, která své zahraniční zkušenosti využila pro etablování v České republice do té doby neexistujícího oboru moderních židovských dějin. 

Panelovou diskuzi „Jak na spojení české a zahraniční vědy“ zahájí předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová. Své zkušenosti pak bude sdílet: Marcela Buchtová, Matyáš Fendrych, Linda Štucbartová a Štěpán Jurajda. 

Networkovat budeme fyzicky u kávy i online v gather.town. 

Novinkou jsou vědecké postery a krátké flash talks. O tématech jako možnosti návratu do ČR, fungování v soukromé sféře nebo komunikace vědy budeme debatovat i v rámci kulatých stolů. 

Pro koho je konference určena?

Konference probíhá v českém jazyce a je určená především pro české vědce a vědkyně pracující v zahraničí, ale také pro české vědce a vědkyně, kteří se již ze zahraničí vrátili – protože právě jejich příběhy mohou být velkou inspirací,

české vědce a vědkyně, kteří se teprve chystají vyjet – protože právě oni jsou budoucími czexpaty, ale v tuto chvíli mají možná spoustu otázek, na které mohou na konferenci najít odpovědi,

studenty, kteří aktuálně studují bakalářský nebo magisterský program v zahraničí – protože i oni mohou rozšířit řady czexpatů,

zástupce institucí, které se podílejí na propojování české a zahraniční vědy – protože právě oni mohou pomoci.

Sledujte naše neuronové sociální sítě