Zahradní setkání NF Neuron 2022

Setkání excelentních vědců, propojování světa vědy a byznysu a podpora nových Expedic Neuron. Děkujeme všem, kteří přijali naše pozvání a ocenili ty, kteří mají odvahu měnit budoucnost.

Večer ve Vratislavské zahradě zahájili úvodním slovem předsedkyně správní rady NF Neuron Monika Vondráková a Jan Konvalinka, předseda vědecké rady NF Neuron. 

S odkazem na výročí Gregora Mendela připomněl prof. Konvalinka světovost české vědy v kontextu práce nadačního fondu. "Mendelův příběh ukazuje, že výjimeční lidé mohou překonat hranice své země a přinést užitek celému světu. To je také posláním Neuronu, který podporuje nejlepší české vědce a dává zaznít jejich hlasu v naší společnosti, pomáhá jim dostat se na světovou úroveň," řekl.

Monika Vondráková představila projekty, na kterých NF Neuron pracuje.

"Letos jsme rychle reagovali na příchozí situace - hned první den války na Ukrajině jsme vypsali grant pro tamní vědkyně, ještě před začátkem energetické krize jsme uspořádali Neuron Online Club k tématu cen energií," připomněla předsedkyně správní rady.

NF Neuron dál podporuje studentské soutěže a semináře, nově připravil program stáží v Izraeli. Hlavní aktivitou zůstávají Ceny Neuron a ocenění excelentních vědců. 

Osm desítek hostů ve Vratislavské zahradě také ocenilo dvě nové Expedice Neuron, jejichž vedoucí si převzali symbolický šek od mecenáše Václava Dejčmara. "Jsme rádi, že mecenáši souhlasili s letošním výběrem hned dvou projektů," řekl předseda expediční rady Petr Horký, "protože oba splňují naše kritéria: podpořit český terénní výzkum tak, aby zanechal mezinárodní stopu."

Mezi hosty neformálního zahradního setkání byli laureáti Cen Neuron, členové vědecké rady, naši mecenáši, podporovatelé a partneři. 

Zahradní setkání NF Neuron se uskutečnilo 26. července 2022 ve Vratislavské zahradě díky partnerství se společností Accredio. Letní večer doplnily nápoje z vinařství Obelisk a od Kofoly, děkujeme za občerstvení od BB Box a 360pizza a za květinovou výzdobu od společnosti Kytky od Pepy

Sledujte naše neuronové sociální sítě