Vybrali jsme první Cenu Neuron

Ve čtvrtek 21. dubna zasedala expertní rada NF Neuron, aby určila letošního laureáta Ceny Neuron za propojení vědy a byznysu. Jméno projektu, který mimořádným způsobem přenáší výsledky základního výzkumu ke komerční aplikaci, odhalíme na slavnostním předávání Cen Neuron.

Setkání expertní skupiny NF Neuron. Hlasování o Ceně Neuron za propojení vědy a byznysu se účastnili Monika Vondráková, Martin Fusek, Jaroslav Řasa a Václav Novák.

O novém laureátovi rozhodovali Martin Fusek, ředitel IOCB Prague a investor Václav Novák, oba také Neuron Founders, dalším hlasem byl náš podporovatel Jaroslav Řasa.

„Vědecký transfer má v České republice dlouhou tradici, v porovnání se světem ale má co dohánět,“ říká Monika Vondráková, předsedkyně správní rady NF Neuron, „proto podruhé udělíme společné ocenění pro vědce, transferáře a ekonoma. Chceme veřejnost upozornit na výjimečný projekt a inspirovat ostatní.“

K nominacím na hlavní Cenu Neuron a Ceny Neuron pro nadějné vědce se další rada NF Neuron sejde na konci května, aby potvrdila letošní laureáty. Excelentním vědkyním a vědcům předáme prestižní ocenění během podzimního galavečera. 

ČTĚTE TAKÉ O PRVNÍ CENĚ NEURON ZA PROPOJENÍ VĚDY A BYZNYSU: SNAD NÁŠ LÉK NEBUDETE POTŘEBOVAT, ŘÍKAJÍ LAUREÁTI CEN NEURON

ČTĚTE VÍCE O AKTIVITÁCH NEURONU A VĚDECKÉM TRANSFERU: NEURON CLUB PROPOJIL VĚDCE, TRANSFERÁŘE A BYZNYS

Sledujte naše neuronové sociální sítě