Rozvolňování: Jak to nepokazit!

Pozvánka na exluzivní diskuzi vědců.

Termín: úterý 13. dubna 2021 v 19 hod.

Zveme vás na poslední díl triády o pandemii. Společně se pokusíme pochopit, jak bude vypadat nový „normál". Dozvíte se, jak pandemie urychlují společenské změny, jaká jsou nejnovější doporučení a zda se můžeme od někoho inspirovat. 

Podíváme se, která opatření jsou užitečná a přetrvají i do budoucna (cena/výkon), čeho se vyvarovat. A také, jak může každý z nás přispět k úspěšnému zvládnutí celé situace.

Debatovat budou:

historik Jakub Rákosník

Doc. PhDr. et JUDr. Jakub Rákosník, PhD. je laureátem Ceny Neuron pro mladé vědce za obor společenské vědy. Specializuje se na hospodářské a sociální dějiny 19. a 20. století. Působí na Filozofické fakultě UK.

výzkumník rizik Jan Kulveit

Matematik Mgr. Jan Kulveit, PhD. se zabývá modelováním komplexních interakčních systémů a strategií ovlivňujících dlouhodobou budoucnost. Působí v Ústavu pro budoucnost lidstva na Oxfordské univerzitě.

ekonomka Danuše Nerudová

Prof. Ing. Danuše Nerudová, PhD., profesorka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně. Vedle ekonomických témat se věnuje také otázkám rovného postavení mužů a žen a pravidelně komentuje udržitelnost důchodového systému.

lékař Petr Smejkal

MUDr. Petr Smejkal se věnuje dlouhodobě interně a infekční medicíně, momentálně pracuje v pražském IKEMu jako hlavní epidemiolog a od roku 2008 také v USA na pobřeží Maine v Maine Coast Memorial Hospital.

Debatou provede předseda Vědecké rady NF Neuron prof. Jan Konvalinka a Monika Vondráková, spoluzakladatelka NF Neuron.

Děkujeme našim generálním partnerům ÚOCHB a IOCB Tech a partnerům debaty ABRA, Deloitte, Seznam.cz a Forbes.

Buďte v obraze

Objevy čekají všude, tak je nepropásněte! Každý měsíc vám zašleme dávku čerstvých informací ze světa vědy a Neuronu.

Generální partneři NF Neuron: