Podpořili jsme 13. Juniorskou vědeckou konferenci
Přednáška o křečcích a místo coffee break přestávka na kakao. I letos se konala vědecká konference mladých talentovaných přírodovědců, kterou jsme v rámci našeho projektu Neuron Junior podpořili.
Účastníci Juniorské vědecké konference 2024 v průběhu dvou dnů soutěžili se svými přednáškami ve třech věkových kategoriích. Témata jejich příspěvků byla různorodá - od geografie či geologie po biologii člověka nebo astronomii. Mladí vědci tak získali důležitou zpětnou vazbu napříč obory a mohli si rozšířit své vlastní poznání.
Juniorskou vědeckou konferenci pozorujeme a podporujeme již řadu let. I letos nás potěšilo, že jsme se mezi malými přednášejícími setkali se známými tvářemi. Právě toto nadšení nastupujících generací a neutuchající touha poznávat nám ukazuje, proč je podpora mladých ve vědě tolik důležitá.
Podpora Juniorské vědecké konference spadá do pilíře Neuron Junior, v rámci nějž Nadace Neuron pomáhá začínajícím vědcům a vědkyním z řad žáků a studentů. Cílem konference je nabídnout jim nezapomenutelný zážitek ze světa vědy a probudit v nich vášeň pro další studium přírodovědných a technických oborů.
Každoročně Nadace Neuron vybírá na Juniorské vědecké konferenci jednoho z účastníků, kterému splní jeho vědecký sen. Letošní ročník nebyl výjimkou a již se těšíme, až vám budeme moct oznámit nejmladšího člena naší neuronové sítě.
Vítězové 13. ročníku Juniorské vědecké konference:
1. věková kategorie:
1. místo: Štěpán Kramařík - Biologicko-chemické zkoumání vody pramene a jezírka Pekařka
2. místo: Ondřej Kubát - Pokusy s oxidem uhličitým
3. místo: Vojtěch Luňáček - Pennaelogie - věda o peří
2. věková kategorie:
1. místo: Tomáš Mészároš - Haydn 2.0: Analýza a napodobení klavírního díla Franze Josefa Haydn s pomocí exaktních metod
2. místo: Anna Irová - Eutrofizace? Hnojivo!
3. místo: Adéla Podholová - Antibakteriální potenciál přírodních látek
3. věková kategorie:
1. místo: Filip Mészároš - Fénix z popela
2. místo: Tomáš Martin Holub - Tvorba vlastního řešení majákového pozicovacího systému, aneb jak si vytvořit 6DoF VR headset
3. místo: David Theodor Nimrichtr - Vývoj a aplikace didaktického UV-VIS-NIR spektrometru pro výuku na ZŠ, SŠ a VŠ