Monika Vondráková patří mezi TOP ženy Česka

Monika Vondráková patří podle ankety Hospodářských novin mezi TOP ženy Česka. Děkujeme porotě za podporu úsilí Nadačního fondu Neuron a zařazení mezi finalistky kategorie TOP žena veřejné sféry. 

Monika Vondráková přišla v roce 2009 z pozice PR a marketingové ředitelky společnosti RSJ s ideou založení nadačního fondu na podporu českých vědců. Tato idea se natolik zalíbila Karlu Janečkovi, že vznikl Nadační fond Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu, ve kterém působila od začátku jako ředitelka. V roce 2013 přišla s návrhem založení Nadačního fondu Neuron z důvodu otevření se aktivity více mecenášům. Původní fond NFKJ fúzí zanikl a Monika nadále řídila fond jako výkonná ředitelka a členka správní rady. Následně přijala roli předsedkyně správní rady, patří mezi Neuron Founders a dodnes fond vede.

Jaká byla cesta k založení Nadačního fondu Neuron, proč vznikl a jak se mu daří naplňovat jeho cíle - podporovat českou vědu a propojovat ji s byznysem? Kdo má být české společnosti vzorem a kdo patří mezi lídry naší země? Poslechněte si podcast s Monikou Vondrákovou o vědě, byznysu a moderním mecenášství. 

Sledujte naše neuronové sociální sítě