Porota

Miroslav  Bárta

Miroslav Bárta

Od r. 2011 vede archeologické výzkumy Českého egyptologického ústavu FF UK na lokalitě Abúsír a od r. 2013 je jeho ředitelem. Intenzivně se zabývá vztahem člověka a krajiny ve starověku, vývojem a kolapsem komplexních společností, koordinuje interdisciplinární výzkumy Českého egyptologického ústavu a zabývá se též archeologickým a kulturně-historickým pozadím Starého Zákona.

Tomáš  Tureček

Tomáš Tureček

Od roku 2002 je šéfredaktorem české edice National Geographic. Vystudoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK, zabrousil ale i do studia afrikanistiky a etnologie na Filozofické fakultě. Má za sebou třináct let práce pro MF DNES v zahraniční rubrice, napsal prvního českého průvodce po Jihoafrické republice.

Alex Bernardová

Mgr. Alex Bernardová

Vystudovala Přírodovědeckou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, specializacuje se na analýzu rostlinných makrozbytků, vegetační historii a polární ekologii. Pracuje jako archeobotanička v Laboratoři archeobotaniky a paleoekologie na Jihočeské univerzitě a v Centru pro polární ekologii. Celkem šestkrát se zúčastnila expedice na norské Špicberky.

Václav Šilha

Václav Šilha

Oceňovaný fotograf, je známý svými snímky zvířat v divoké přírodě. S fotoaparátem v ruce už procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí, jeho snímky byly zveřejněny např. v BBC Wildlife Magazine, National Geographic a v dalších titulech napříč celým světem.

Petr Horký

Petr Horký

Cestovatel, režisér, dokumentarista, producent. Petr Horký je také pořadatelem cestopisné přehlídky filmů WorldFilm, spolupořadatel české odnože kanadského festivalu horolezeckých a outdoorových filmů BANFF a spolupořadatel Festivalu cestování, poznávání a sbližování kultur Neznámá země. Je autorem asi 80 dokumentárních filmů.

Pavel Němec

Pavel Němec

Dramaturg televizní stanice Prima ZOOM, která se specializuje na dokumentární a vzdělávací filmy a je určena těm, kteří chtějí vědět víc a poznat svět zblízka. Pavel Němec se výrazně podílí na jejím zaměření a programové skladbě.