Mecenáš, Neuron Founders

Taťána le Moigne

"Tato země potřebuje talentované vědce, kteří budou neustále rozvíjet moderní technologie, abychom nezaostávali za světem."

 Taťána le Moigne

Taťána le Moigne řídí české zastoupení společnosti Google od roku 2006. V oboru informačních technologií pracuje přes 20 let, v jejím životopise najdete firmy jako Microsoft, Abakus nebo Digital Equipment. V roce 2009 získala Taťána ocenění Osobnost českého internetu a od roku 2008 se pravidelně umisťuje v anketě Hospodářských novin na žebříčku 25 nejúspěšnějších žen v České republice, v letech 2011 a 2018 tuto anketu vyhrála.

Taťána je aktivní i v rámci neziskového sektoru, je členkou dozorčích rad několika společností (Aspen Institute Central Europe, Odyssey, Young President Organisation), věnuje se vzdělávání v oblasti leadershipu (ELAI) i dětí (ve své vlastní společnosti 4bambini uvedla na trh čtyři deskové hry pro předškolní děti o důležitých životních hodnotách).

K tématu technologií a inovací říká: “Češi byli vždy zvídaví, šikovní, kreativní a technicky nadaný národ. A s internetem v zádech začínají zjišťovat, že dostat se na světové trhy či dokonce inovacemi a nápady měnit svět je dnes možné. A přesně proto jsem vděčná za příležitost být od letošního roku součástí týmu NF Neuron, jehož posláním je popularizovat vědu, objevit a podpořit český vědecký talent a propojit ho s širší vědeckou a inovátorskou komunitou ve světě."