Mezinárodní vědecká rada

prof. Patricia Anne Nuttall, OBE

Členka mezinárodní vědecké rady oboru biologie

Nositelka Řádu britského impéria 

Patricia (Pat) Anne Nuttall je britskou viroložkou a akaroložkou, která je známá výzkumem nemocí šířených klíšťaty. Mezi její objevy patří i skutečnost, že neinfikované klíště se nakazí od infikovaného klíštěte při společném sání na neinfekčním hostiteli (´co-feeding´).

Prof. Nuttall získala v roce 1974 bakalářský titul v oboru mikrobiologie na Univerzitě v Bristolu. V roce 1978 dokončila disertační práci na Institutu zdraví zvířat (nyní Pirbright Institute) pod vedením J. Stotta a C. Kaplana. a obhájila Ph.D. na Univerzitě v Readingu titul Ph.D.

Od roku 1977 byla Pat Nuttall na postdoktorálních pobytech v Grey Institute of Field Ornithology, na katedře zoologie Univerzity v Oxfordu a v oddělení virologie členovců Výzkumné rady pro životní prostředí (NERC) v Oxfordu. V tomto oddělení, které bylo později přejmenováno na Institut virologie a environmentální mikrobiologie (IVEM) setrvala, a v roce 1996 se stala jeho ředitelkou.

V roce 2001 se z IVEMu stalo Centrum pro ekologii a hydrologii a prof. Nuttall byla až do roku 2011 jeho ředitelkou a zasloužila se o jeho zásadní restrukturalizaci. Řídila rovněž národní projekty NERC. V letech 2008–2010 předsedala sdružení výzkumných center “Partnership for European Environmental Research”. Od roku 2013 je profesorkou arbovirologie na katedře zoologie Univerzity v Oxfordu a členkou Wolfson College v Oxfordu.

Prof. Nuttall získala v roce 1996 Ivanovského medaili za virologii udělované Ruskou akademií věd. V roce 2000 získala Řád britského impéria za „činnost v oblasti enviromentalistiky“.