Mecenáš

Otakar Šuffner

"Měli bychom se snažit maximalizovat potenciál našich vědců, protože mohou ovlivnit životy celé společnosti."

 Otakar Šuffner

Otakar Šuffner je spoluzakladatel a zároveň CEO české moderní prop platformy FTMO, která pomáhá vydělávat simulovaným obchodování lidem po celém světě.  Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na sféru bankovnictví a pojišťovnictví.

Svou velkou vášeň pro trading využil ještě během studia a společně se svým vysokoškolským kamarádem Markem Vašíčkem v roce 2014 založili novou platformu pro obchodníky FTMO. Ta se po letech tvrdé dřiny vyprofilovala jako první platforma pro obchodování na simulovaných trzích svého druhu na celém světě. 

Otakar Šuffner se může pyšnit titulem technologický podnikatel roku 2022. FTMO se umisťuje v žebříčku nejrychleji rostoucích firem od společnosti Deloitte pravidelně na prvním místě nebo ho lze najít na seznamu nejhodnotnějších firem v České republice. Další ocenění sbírá i v zahraničí.

Jakožto CEO nyní Otakar udává směr celé společnosti, vymýšlí nové nápady a ambiciózní projekty, které vstupují i za hranice primárního obchodního modelu platformy. Ještě před FTMO sbíral zkušenosti také v oblasti administrativy v Raiffeisenbank a testoval aplikace v konzultační společnosti Accenture. 

Díky Otakarovi Šuffnerovi a Markovi Vašíčkovi si klienti FTMO po celém světě přišli na více než 4,5 miliardy korun.

Zleva: Otakar Šuffner a Marek Vašíček, mecenáši Nadace Neuron