Mezinárodní vědecká rada

dr. Josef Stehlík , MD MPH

Člen mezinárodní vědecké rady oboru medicína

Josef Stehlík je profesorem lékařství na Univerzitě v Utahu. Lékařský titul získal na Karlově univerzitě v Praze a titul Magistr veřejného zdraví pak na Harvard School of Public Health v Bostonu. Své vzdělání dokončil v oborech vnitřní medicíny a kardiovaskulárních nemocí v nemocnici Allegheny General, MCP Hahnemann University v Pittsburgu. Další vzdělávání v oblasti srdečního selhání a transplantace Heart absolvoval na klinice v Clevelandu.

Od roku 2004 působí na Univerzitě v Utahu. Je zástupcem ředitele Sekce pokročilého selhání srdce a lékařským ředitelem Programu transplantace srdce na Health Sciences Center Univerzity v Utahu a the Medical Center v Salt Lake City.

Josef Stehlík se zabývá klinickou prací, výzkumem i vzděláváním. Je ředitelem Hrudního registru Mezinárodní společnosti pro transplantaci srdce a plic. Na svůj výzkum v oblasti selhání srdce, transplantace srdce mechanické podpory krevního oběhu obdržel externí financování výzkumu od Americké kardiologické asociace, Veterans Health Administration, Veterans Affairs Center for Innovation a od Mezinárodní společnosti pro transplantaci srdce a plic.

Je autorem vice než 150 recenzovaných publikací a řady knižních kapitol.