Zbývá poslední den. Nominujte excelentní vědce na Cenu Neuron

Ve čtvrtek 31. března se uzavírají nominace na Ceny Neuron 2022. Nezapomeňte nám doporučit špičkové české vědce, vaše kolegy, kteří si prestižní ocenění zaslouží. 

Nominační formuláře a další informace najdete na našich webových stránkách věnovaných Cenám Neuron. 

Ceny Neuron letos udělíme ve třech kategoriích: 

Cena Neuron – cenu udělíme významnému českému vědci nebo vědkyni, kteří působí doma i v zahraničí a kteří svým objevem nebo dlouhodobou prací zásadně přispěli k rozvoji vědy, posílili jméno České republiky a jsou vzorem a inspirací pro ostatní členy vědecké komunity. Cena Neuron je spojená s finanční prémií 1 500 000 Kč a na výběru laureátů se podílí mezinárodní vědecká rada.

Cena Neuron pro nadějné vědce – cenu udělíme českým vědkyním a vědcům za dosavadní výsledky a jako povzbuzení do další práce, podmínkou je zisk PhD. titulu max. 10 let před dnem vyhlášení Cen Neuron. Cena Neuron pro nadějné vědce je spojena s finanční prémií 500 000 Kč a o jejím udělení rozhoduje vědecká rada v sedmi oborech - matematika, fyzika, chemie, biologie, medicína, computer science a společenské vědy.

Cena Neuron za propojení vědy a byznysu – cenu získají vědci a ekonomové, kteří uskutečnili výjimečný vědecký transfer – jejich objev nebo vynález se od základního výzkumu přesunul ke komerčnímu využití. Cenu Neuron za propojení vědy a byznysu uděluje Rada Neuronu, odměnou pro laureáty je možnost mentorské spolupráce, medializace a propojení s byznysovou komunitou Neuronu.

Kandidáty na Cenu Neuron nominují vědečtí, výzkumní a akademičtí pracovníci nebo představitelé výzkumných organizací, v případě Ceny Neuron za propojení vědy a byznysu také zástupci komerčních subjektů a přímí investoři. Na Cenu Neuron nesmí vědec nominovat sám sebe. Nominace se uzavírají 31. března 2022. 

Další informace a nominační formulář najdete na našich webových stránkách

Sledujte naše neuronové sociální sítě