David a splněný sen na stáži v CERNu

David Dvorský je mladým nadšencem do astrofyziky. Jedním z jeho dětských snů byla návštěva CERNu. My jsme mu sen v roce 2014 splnili. Inspirujte se jeho příběhem. 

Na Dětské vědecké konferenci pořádané v listopadu 2013  za podpory Nadačního fondu Neuron Přírodovědeckou fakultou UK přednesl David konferenční příspěvek na téma "Černé díry versus červí díry".

David se projevil jako velmi talentovaný částicový fyzik, jehož největším životním snem je studijní cesta do evropské laboratoře pro fyziku částic CERN v Ženevě. Za svůj skvělý výkon na konferenci si tak odnesl i ocenění. Správní rada NF Neuron se rozhodla, že motivuje mladého nadějného vědce a podpoří ho v jeho touze po poznání. David Dvorský tak vyhrál třídenní návštěvu Švýcarska s komentovanou exkurzí po CERNu. Na AFO (Academia Film Olomouc) si pak David s Honzou splnili další sen – setkali se s Richardem Dawkinsem a Lawrencem M. Kraussem.

Podívejte se na úspěšný konferenční příspěvek Davida Dvorského na třetím ročníku dětské vědecké konference s názvem "Černé díry versus červí díry" →