Bio Oko tleskalo filmu Expedice Neuron

Zaplněný sál pražského Bio Oko byl svědkem premiéry filmu Prales zítřka. Režisér Michal Gálik ho natáčel během Expedice Neuron Dzamba Ya Lobi. Jeho slavnostní kinopremiéru uvedl 21. června v rámci debaty k expedicím Tomáše Jůnka do Konga. 

Večer zahájila přednáška Tomáše Jůnka o současné ekonomické situaci v Africe, která se odráží také na výskytu militantních hnutí a stavu ochrany přírody. V další části režisér Michal Gálik popsal problémy, které expedici během jejich tří návratů trápily. Přesto se mu podařilo natočit půlhodinový dokument, který dobře shrnuje úsilí Expedice Neuron Dzamba Ya Lobi: ohrana přírodního bohatství, boj proti pytlákům ohrožených zvířat, mapování pohybu divoké zvěře a navázání spolupráce s mezinárodními ochranářskými organizacemi. 

Premiéra filmu vzbudila velký ohlas a potlesk, zájem potvrdila i následná debata s tvůrci, kteří vysvětlovali konkrétní situace. Přiznali se, že bojují proti pytláctví chráněných opic a sami opičí maso nikdy nevyzkoušeli. Na závěr proběhla aukce dvou snímků Tomáše Jůnka, jejichž výtěžek bude použitý na další ochranářské aktivity v Kongu.

Nadační fond Neuron byl spolupořadatelem večera v Bio Oko a na Expedici Neuron Dzamba Ya Lobi přispěl z darů mecenášů celkovou částkou 1 500 000 Kč. 

Sledujte naše neuronové sociální sítě