Lasvit

LASVIT je česká firma s pobočkami po celém světě, zaměřená na designování, vývoj a zakázkovou výrobu desénových svítidel a skleněných uměleckých plastik, nabízející komplexní řešení od návrhu až po finální instalaci. Díla LASVITu a jeho designérů jsou k vidění ve veřejných prostorách prestižních hotelových řetězců, kasin a luxusních paláců. Filosofii LASVITu tvoří tři základní pilíře: světlo, design a zážitek.

O sošce

Lasvit je s Neuronem spjat už od počátku prostřednictvím nádherných sošek Cen Neuron. Základní tvar krychle, i samotný podstavec, je vyřezán vodním paprskem z bloku speciálního optického skla. Vzniklý polotovar je pak dobrušován a leštěn až do požadovaného tvaru.

K vytvoření 3D modelu neuronu, uvnitř krychle, se využívá 3D LASER, což je unikátní technologie, kdy laserový paprsek, pomocí nejnovější technologie laserového záření, proniká vrstvou skla a vytváří uvnitř skleněné krychle (či jiného tvaru) trojrozměrný obraz ve vysokém stupni rozlišení. Laserový paprsek se zaměří do přesně určeného bodu uvnitř skleněného objektu. Je nasměrován tak, aby proniknul povrchem skla a vytvořil uvnitř miniaturní bod (zajímavost: náš neuron se skládá z přibližně 30 000 takových bodů). V poslední fázi jsou k sobě krychle a podstavec lepeny speciálním UV lepidlem a na podstavec je vypískován požadovaný text podle šablony.

Autorem návrhu je Adam Kohout, designér společnosti Lasvit.